Mgr. Simonics Zsuzsa

A gyermeki lélek útján - 27 év játékos tanítás és tudatos fejlesztés

A nevem Mgr. Simonics Zsuzsa, alsó tagozatos pedagógus, a Nyitrai Pedagógiai Karon végeztem. Több mint 27 évig voltam osztályfőnök és gyakorló tanító, aki mindig is hitt abban, hogy a tanulás lehet kreatív, élménydús, játékos és stressz mentes. Munkám során mindig is arra törekedtem, hogy ne csak tudást adjak át, hanem közel kerüljek a gyerekek lelkéhez, segítsek nekik abban, hogy ne csak tanuljanak, de megértsék önmagukat és a körülöttük lévő világot is.

Mgr. Simonics Zsuzsa

Minden gyermek jónak születik: Válaszok keresése a gyermeki lélek változó világában

Pedagógiai pályafutásom során egyre gyakrabban találkoztam olyan gyerekekkel, akik a hagyományos rendszerben „másnak” tűntek. Ők voltak azok, akiket gyakran bélyegeztek meg „rossz gyerekként” magatartási vagy tanulási nehézségeik miatt. Meggyőződésem, hogy „rossz gyerek” nem létezik – minden gyermek jónak születik, és szeretne megfelelni a szeretett felnőtt elvárásainak. Az évek során azonban világossá vált számomra, hogy a rendszerben valahol, valami porszem kerül, valami elromlik, és elkezdtem válaszokat keresni.

A modern kor kihívásai: Hogyan befolyásolják a fejlődési rendellenességek, a táplálkozás és a technológia a gyermekek világát?

A pedagógiai és gyógypedagógiai módszerek tanulmányozása során szembesültem olyan kihívásokkal, mint az ADHD, ADD, diszlexia, auditív feldolgozási zavarok, hiperérzékenység, és egyre gyakrabban az autizmus spektrumzavar. Ekkor vált számomra egyre világosabbá, hogy a gyermekek fizikai és lelki egészsége, valamint tanulási képességeik szorosan összefüggenek az egészséges táplálkozással is. Ugyanakkor a legújabb kutatási eredmények alapján az is, hogy a digitális világ eszközei komoly károkat okozhatnak a gyermeki agyban és lélekben.

Út a mélyebb megértéshez: diagnosztika és egyéb fejlesztési módszerek a kihívásokkal küzdő gyermekek támogatására

Az évek során számos módszert sajátítottam el, beleértve a Delacato-módszert, amelynek hatékony mozgáselemeit beépítettem az óráimba, és a DIFER diagnosztikus mérést, amely segít feltérképezni a tanulási nehézségeket már óvodás kortól. Az AIT/FST hallási figyelem tréning során szerzett ismereteim lehetővé tették, hogy még jobban megértsem és segítsem azokat a gyerekeket, akik többek közt logopédiai, ADHD, auditív feldolgozási zavar, stb, problémákkal küzdenek.

Mindfulness gyerekeknek: a kihívásokkal teli világunkban játékos eszközökkel a tudatos élet felé

Az akreditált Mindfulness tanfolyamok elvégzése után olyan eszközöket kaptam a kezembe, amelyekkel korhoz mérten, játékos formában vezethetem a gyerekeket a tudatosság felé. A mindfulness foglalkozások során a tanulási és viselkedési problémák önálló megoldására ösztönzöm a gyerekeket, miközben segítek nekik felkészülni a valódi élet kihívásaira, s az élet boldogságcseppjeinek tudatos meglátására.

Pályafutásom során mindig is a gyerekek fejlesztése és támogatása volt a legfontosabb számomra, hogy egy boldogabb és kiegyensúlyozottabb jövőt építhessünk.

"A gyermek elméjének fejlesztése a legjobb befektetés, mert amit ma megtanul, az egész életét meghatározza."

Regisztrálja gyermekét most!